string(26) "2024-07-18 08:26:31.000000"

ИННОВАЦИЯЛАР ПАНОРАМАСЫ

Ө. Сұлтанғазин атындағы педагогикалық институтта инновациялар панорамасы өтті. Бір ай аралығында өткен іс-шаралардың негізгі мақсаты кәсіби педагогикалық тәжірибені жинақтау, оқытушылардың шығармашылық әлеуетін ашу, оқытудың ғылыми-әдістемелік деңгейі мен сапасын арттыруға жәрдемдесу болды.

Панорама аясында жаратылыстану ғылымдары кафедрасы «Экология саласындағы ғылыми зерттеулер ЛТУ қ., София, Болгария ғалымдарының тәжірибесі» тақырыбында халықаралық ғылыми семинар өткізді.

Дөңгелек үстелге қатысушылар арнайы білім беру мұғалімінің кәсіби қалыптасуы туралы айтты.

Мектепке дейінгі және бастауыш білім беру кафедрасында өткен «Стейкхолдерлермен өзара іс-қимыл: иперспективті сын-қатерлер» форсайт-сессиясы ЖОО-дағы білім беру процесін оңтайландыру жолдарын анықтау үшін ұйымдастырылды.

Инновациялар панорамасының маңызды бағыттарының бірі-ашық сабақтар өткізу. Мұндай сабақтар жаратылыстану-ғылыми пәндер, физика, математика және цифрлық технологиялар кафедраларында және мектепке дейінгі және бастауыш білім беру кафедрасында өтті.

Инновациялар панорамасы аясында өткізілген ауқымды іс - шаралардың бірі-қала мектептерінің мұғалімдері арасында өткізілген «IT-2023 мұғалімі» байқауы. Оның қатысушылары тәжірибе алмасты, озық тәжірибелерді талқылады және өздерінің білім беру қызметін жетілдіру үшін жаңа идеялар тапты. Байқау тек бәсекелестік алаңына ғана емес, сонымен қатар кәсіби байланыстар желісін құруға ықпал ете отырып, инновациялық мұғалімдер қауымдастығын қалыптастыруға айналды.