string(26) "2024-07-18 14:30:49.000000"

«Ықпалдан жәрдемдесуге...» педагогикалық конференциясы

А. Байтұрсынұлы атындағы ҚӨУ –де «Ықпалдан жәрдемдесуге: білім берудегі заманауи трендтер және білім алушылардың салауатты өмір салты мен тұлғалық дамуы бойынша білім беру бағдарламаларын іске асырудағы педагогтың рөлі» атты педагогикалық конференция өтті.

Іс-шара Қазақстан Республикасы Білім министрлігінің Ы.Алтынсарин атындағы ұлттық білім Академиясымен, Алматыдағы ЮНЕСКО бюросымен (білім берудегі ақпараттық технологиялар жөніндегі ЮНЕСКО институты), сондай-ақ «Болашаққа үлес» қайырымдылық қорының қолдауымен ұйымдастырылды.

Конференция залында Қостанай өңірлік университетінің профессор-оқытушылар құрамын және мектепке дейінгі және орта деңгейдегі білім беру ұйымдарының өкілдерін қоса алғанда, 80-ге жуық қатысушы жиналды.

Кездесудің басымдықтарының бірі білім беру саласында негізгі шешімдер қабылдайтын ғалымдар мен практиктер арасындағы халықаралық ынтымақтастықты ынталандыру болды. Конференцияға қатысушылар балалар мен жасөспірімдердің жеке дамуын, психологиялық саулығын және физикалық денсаулығын ескере отырып, білім беруді дамытуға ерекше назар аударды. Сондай-ақ, іс-шара барысында педагогикалық білім берудегі зерттеулер мен инновацияларды ынталандыру және жаһандық деңгейде білім беру процесін жетілдіру мақсатында тәжірибе алмасуды ынталандыру мәселелері қаралды.

Айта кету керек, конференция институционалдық ынтымақтастықты қолдауға, әсіресе білім беру саласындағы педагогтар мен мамандарды даярлау сапасын арттыру контекстінде бағытталған. Осы мақсаттардың әрқайсысы қазіргі білім беру жүйесін дамытуда маңызды рөл атқарады.

Іс-шара қатысушыларды тіркеуден және құттықтау сөздерімен ресми ашылудан басталды.

Конференция аясында пленарлық сессия өткізілді, онда жетекші мамандар қатысушылармен өз білімдері мен тәжірибелерімен бөлісті. Сондай-ақ қатысушылар білім беру саласындағы инновациялық әдістемелер мен технологиялар ұсынылған білім беру шешімдерінің көрмесіне қатысуға мүмкіндік алды.

Конференцияның екінші бөлімі практикалық семинар-тренингтерді, соның ішінде салауатты өмір салты компонентін білім беру процесіне біріктіру үшін бейне сабақтарды пайдалану бойынша семинарды, сондай-ақ балалар мен жасөспірімдердің әлеуметтік-эмоционалдық даму мәселесін, сондай-ақ қоршаған ортаны дамыту және ата-аналармен өзара іс-қимыл әдістерін қозғайтын семинарды қамтыды.

Конференция соңы қатысушылардың қорытынды жасауымен аяқталды.