string(26) "2024-10-16 05:18:09.000000"

Таллиндегі кездесу: жаңа көкжиектер

Жергілікті үйлестіруші Гүлнара Юнусова бастаған Эрасмус+ "UnWaste" Baitursynuly University жобасының жұмыс тобының өкілдері жақында Эстониядан оралды.

Олар Таллин технологиялық университетінде өткен үйлестіру кездесуіне қатысты.

Іс-шараны жобаның жергілікті үйлестірушісі Wolfgang Gerstlberger, жоба менеджері Tarmo Tuisk, сондай-ақ Department of Business Administration басшысы, Ms. Anna-Maria Nizovtseva ұйымдастырды.

Кездесуге басқа да қазақстандық университеттердің, сондай-ақ Wismar University of Applied Sciences (Hochschule Wismar, Висмар, Германия) жобасының грантхолдер-жоғары оқу орындарының өкілдері қатысты.

Жұмыс топтары жобаны іске асыруды, Қазақстанның серіктес жоғары оқу орындарында қалдықтарды басқару бойынша магистрлік бағдарламаны енгізу кезеңдерін талқылады.

Қатысушылар үшін «Циркулярлық экономика және тұрақты даму» кәсіби тренингтері ұйымдастырылды, оның барысында Таллин университетінің тәжірибелі спикерлері білімдерімен бөлісті және шеберлік сабақтарын өткізді.

Сондай-ақ, олар Таллиннің Tallinn Strategy Centre, Lillekula Circular Economy Centre және т.б. инновациялық кәсіпорындарында болды.

Кездесу қорытындысы бойынша жұмыс топтарының өкілдері студенттердің ұтқырлығы бағдарламасын одан әрі іске асыру, жоғары оқу орындары арасындағы академиялық өзара іс-қимыл, сондай-ақ Эрасмус+ жаңа жобасына қатысу туралы шешім қабылдады.