string(26) "2024-07-17 22:42:26.000000"

Қостанай облысының жоғары сынып оқушыларымен онлайн кездесу

П.И.Чужинов атындағы Экономика және құқық институты кәсіптік бағдар беру жұмысы шеңберінде Қостанай облысының орта мектеп оқушыларымен онлайн режимінде кездесулер өткізуді жалғастыруда. Бүгін Федоров ауданының оқушыларымен кездесу өтті.

Кездесуді директордың мансап және жұмыспен қамту жөніндегі орынбасары Елена Васильчук жүргізді, ол өз сөзінде болашақ студенттерге институтта жүзеге асырылатын білім беру бағдарламалары туралы айтып берді. Мектеп оқушылары ұсынылған материалдардың арқасында институттың оқу және ғылыми процесі, студенттердің Еуропа мен ТМД елдерінде өтетін академиялық ұтқырлық бағдарламасы туралы білуге мүмкіндік алды. Сонымен қатар, оқушылар институттың зертханалары мен мамандандырылған сыныптарымен танысты, онда студенттер теориялық біліммен қатар практикалық тәжірибені де игереді.

Сондай-ақ университеттегі жеңілдіктері жүйесі, студенттердің оқу кезеңіндегі өмірі мен қызметі туралы ақпарат берілді. Бұл ақпаратпен директордың тәрбие ісі жөніндегі орынбасары Орал Такиров таныстырды. Талапкерлер әр білім беру бағдарламасымен жеке-жеке танысты. Азаматтық құқық және іс жүргізу кафедрасының доценті, заң ғылымдарының кандидаты Юрий Симинин студенттерге «Құқықтану» және «Халықаралық құқық» мамандықтары туралы айтып берді.

Бұдан әрі оқушыларға әлеуметтік бағыттағы білім беру бағдарламалары ұсынылды. Аталмыш бағытты психология кафедрасының аға оқытушысы Айна Рахматулина таныстырып, тыңдаушыларға «психология» мамандығы туралы айтып берді.

Осыдан кейін бухгалтерлік есеп және менеджмент кафедрасының аға оқытушысы Гүлден Жүсіпова сөз сөйлеп, «Менеджмент», «Маркетинг», «Есеп және аудит», «Мемлекеттік және жергілікті басқару» мамандықтары туралы айтты.