string(26) "2024-07-01 06:19:41.000000"

Ахмет Байтұрсынов - ұрпақ жадында

Ахмет Байтұрсыновтың ерекше құжаттары мен жеке заттары ҚМУ мұражайында сақтаулы. Ол 1998 жылы жерлесіміздің туғанына 125 жыл толуына орай құрылған. Содан бері экспозиция едәуір кеңейіп, мұражай университет оқытушылары мен студенттері үшін нағыз әдістемелік орталыққа айналды. Бүгін оған «Иннова-2020» халықаралық ғылыми-әдістемелік конференциясының қатысушылары келді. Қонақтарға экскурсияны Қазақстан тарихы кафедрасының аға оқытушысы Акмарал Ералина жүргізді.

Экскурсияшыларды Ахмет Байтұрсыновтың «Маса» өмірлік өлеңдер жинағының түпнұсқасы мен күміспен қапталған таяқ, мүсінші Меңдіқарин Әділ Чутаевтың бюсті, туыстары мен туыстарының фотосуреттері қызықтырды ...

«Біз музейде де, Достық үйінде де Ахмет Байтұрсыновтың өмірі мен шығармашылығы туралы іс-шаралар жиі өткізіп отырамыз, - дейді Ақмарал Ералина. - Мұндай шараларға деген қызығушылық жыл сайын артып келеді».

Шет тілдер кафедрасының аға оқытушысы Любовь Лазухина: «Әсер өте жақсы, біздің жерлесіміздің өмірі мен шығармашылығы туралы әңгіме өте қызықты болды. Осы жылы кафедра бірнеше ірі іс-шараларды жоспарлады. Біз олардың біреуін филологияға үлкен үлес қосқан адамға тағзым ретінде музейде өткізуді ұйғардық. Өйткені, ол қазақтың «Примерінің» авторы. Ол бүгінде өзекті болып табылатын көптеген оқу құралдарын жазды.

ҚМУ баспасөз қызметі А.Байтұрсынова.