string(26) "2024-07-18 14:01:00.000000"

KUTEL халықаралық жобасы бойынша мониторинг жүргізу

2021 жылғы 6 ақпанда жаңа технологияларды пайдалана отырып, оқытуда сапаны қамтамасыз ету процестерін жетілдіру үшін Қазақстан KUTEL-университеттері халықаралық жобасының жоспарлы мониторингі он - лайн режимде өтті.

Мониторинг Халықаралық ақпараттық технологиялар университетінің ректоры және Қазақстандағы Эразмус + ұлттық кеңсесінің директоры Тасболатова Шайзада Өмірзаққызының алғы сөзінен басталды. Ол сондай-ақ мониторинг жүргізудің мақсаттары мен міндеттерімен және мониторингтің негізгі мәселелерімен таныстырды: жобаның нәтижелерін дайындаудың, әзірлеудің және енгізудің негізгі кезеңдерінің сипаттамасы. Сондай-ақ, жобаның барлық негізгі кезеңдерінің сапасын бағалау мәселелеріне назар аударды. Барлық ЖОО-ларда жобаның ЖОО-да оқытудың/оқытудың/басқарудың ішкі рәсімдеріне әсері туралы нәтижелер болуы; орындалған жұмыс кезеңдері (әзірленген курстар, жаңа құралдар, жаңа қызметтер, нысаналы топтарды қамту үшін енгізілген жаңа стратегиялар және т.б.) арқылы осы жобаның өзектілігі мен маңыздылығын негіздеуі тиіс екенін атап өтті. Сондай-ақ, жоба аяқталғаннан кейін жергілікті және өңірлік деңгейлерде жұмыс берушілермен және басқа да мүдделі тараптармен қарым-қатынас қалай қолдау көрсетілетінін және жобаның жеке, институционалдық және Ұлттық деңгейлердегі рөлін ашу.

Жоба жұмысының ағымдағы жағдайымен танысу, жоба бойынша қысқаша шолу жобаның ұлттық үйлестірушісі Г. Д. Закирова, ХАТУ елдік үйлестірушісі болды. Жобаны іске асырумен, жоба мақсаттарының өзектілігін зерттеуші Н.С. Саликова таныстырды. Жобаны тікелей іске асыру және жоба мақсаттарының өзектілігі мәселелерін А.Байтұрсынов атындағы КРУ атынан команда өкілдері Н. Ю.Кифик пен В. В. Бежина қамтыды. Жобаны іске асырудағы аккредиттеу агенттігінің рөлін ақпараттық-талдау жобасының жетекшісі, аккредиттеу және рейтингтің тәуелсіз агенттігі (АРТА) Н.А. Кыдырмина ұсынды.

Жобаның барлық қатысушылары келесі мәселелерді талқылауға қатысты: жобаның тұрақтылыққа әсері, жоба қаражатын жұмсау, техниканы сатып алу және мамандандырылған аудиторияларды жобалау.

Жоба нәтижелерін тарату мәселесі жеке мәселе ретінде қарастырылды, осы мәселе бойынша жауапты: А. А. Шаяхметова атындағы ҚМУ үйлестірушісі. Ш.Уалиханова және Жунусова Ж. Т. "Ұлт Көшбасшысының жастар майданы" ҚҚ.

Барлық командалар осы жоба бойынша серіктестік және ынтымақтастық мәселелерін айыптауға, жобаны іске асыру барысын талқылауға қатысты. Мониторинг соңында Қазақстандағы Эразмус + ұлттық кеңсесінің директоры Шайзада Өмірзаққызы Тасболатова мониторингке қатысушыларды жоба бойынша алдын ала нәтижелермен таныстырды.