string(26) "2024-07-18 01:31:49.000000"

Университет бітіруші түлектер үшін

Бүгін мемлекеттік емтиханды орыс тілінде тапсыратын оқу орнын бітіруші түлектер үшін «Прокторингтік жүйені қолдана отырып, мемлекеттік тілді жүргізу» тақырыбында вебинар өтті. Оған күндізгі, сырттай бөлімдердің және қашықтықтан оқып жатқан студенттер қатысты.

Бұл вебинар барлық түлектер үшін маңызды, өйткені олардың көпшілігі оқудың соңғы семестрінде тәжірибеден өтті де қашықтықтан білім алу үрдісінен хабары аз. Олардың көпшілігінің, әсіресе күндізгі бөлім студенттерінің Moodle бағдарламасымен жұмыс істеуде тәжірибесі жоқ. Пандемияға байланысты Қазақстанның барлық жоғары оқу орындарында қорытынды емтихандар онлайн режимде өткізіліп жатқаны белгілі. Сондықтан, ҚМУ-да мемлекеттік емтихандар Moodle платформасында рокторингтік жүйенің жетекшілігімен компьютерлік тестілеу түрінде өтеді. Түлектердің қиындыққа тап болмауы үшін бүгінгі вебинарда барлығы түсіндірілді. Айтпақшы, мемлекеттік тілде оқитын студенттерге арналған осындай вебинар ертең өтеді.