string(26) "2024-07-18 01:16:16.000000"

Студентке қолдау

Әлеуметтік саясат – кез-келген мемлекеттің дамуындағы маңызды басымдықтардың бірі. Бұл қоғамның көңіл-күйін, өмір сүру сапасын анықтайды және денсаулық сақтау, білім беру сияқты маңызды жүйелерге әсер етеді.

Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ұстанымы адами капиталдың сапасын арттыруға, білім беру ұйымдарының ішкі ресурстарын дамытуға және жастарды әлеуметтік қолдау үшін жағдайлар мен шараларды құруға бағытталған.

Университеттің бұл тұрғыдағы қызметі тек арнайы білім беру ғана емес, сонымен бірге ерекше прогрессивті ұрпақты тәрбиелеу болып табылады. Жұмысты ұйымдастырудың бұл тәсілі қазіргі білім беру парадигмасының талаптарына сәйкес келеді, ол студенттің жеке басының дамуының ішкі құндылығы ретінде қызмет етеді. Осыған орай, біздің университет жастардың білім алуы үшін қолайлы жағдай жасайды және студенттің қажеттіліктеріне көңіл бөлу принциптерін бірінші орынға қояды. Біз бірінші курстан бастап студенттерді бейімдеу, тәрбие жұмыстарын жүргізу үшін коучингтер пен тренингтер өткіземіз, сонымен қатар студенттерді шешім қабылдауға үйрету мақсатында студенттік кеңестерге тартамыз.

Студенттерге материалдық қолдау көрсету үшін университетте мадақтау жүйесі құрылды. Гранттардың 6 түрі бар - бұл «Мәртебе», ректордың гранты», «Мерей», академик Сағадиевтің оқу гранты, «Мен ҚМУ-ды таңдаймын», генерал Дәуенов атындағы грант, сонымен қатар жеңілдіктердің 6 түрі қарастырылған, олар: «Асар», «Табыс», «Үздік Gpa-4.0», «Көмек», «Жәрдем», «Қамқор».

Оқу мен ғылымдағы жетістіктері үшін 3-4 курс студенттері «Президенттік шәкіртақыға» үміткер бола алады.

Студенттік жас – бұл тұлғаны қалыптастырудың белсенді кезеңі, сондықтан бұл уақытты жіберіп алмау және әр студенттің дамуы мен қалыптасуына қолдау көрсету маңызды.