string(26) "2024-07-18 02:55:04.000000"

Эразмус + «UXiship» жобасы аясында А.Байтұрсынов атындағы ҚРУ тренингтері

Қостанай өңірлік университетінде 2023 жылдың 20 қыркүйегінен бастап халықаралық Erasmus+ UXiship жобасы аясында оқыту ұйымдастырылып, өткізілді.

Astana Hub халықаралық IT стартаптар технопаркінің аймақтық менеджері (Қостанай қаласындағы Qostanai IT Hub бас директоры) Мнайдаров Дамир Дулатұлы біздің университетке экспресс-тренинг өткізу үшін шақырылды.

Дамир машина жасау, энергетика және ақпараттық технологиялар факультетінің студенттеріне төрт сағаттық шеберлік сабағын өткізді, онда ол студенттерді ең ірі Digital өнімдердің заманауи бизнес көрсеткіштерімен таныстырды. Ол студенттер арасында IT-менеджменттің заманауи тәжірибесі, әдістері мен бизнес-ойлау формалары туралы айтты. Жастардың көшбасшылық қасиеттерін арттыру және жеке инновациялық бизнесін дамыту жолдары туралы өз ойларын ортаға салды. Шеберлік сыныбының қорытынды бөлімінде іскерлік сайыс өткізілді, онда студенттердің жеке дағдылары, жобаны басқару дағдылары, сондай-ақ берілген тапсырмаларды орындаудағы тиімділік құзыреттіліктері сыналды.

Тренингке UXiship жобасы аясында әзірленген «Бастапқы идея және құруға ұмтылыс» модулінің пәндерін меңгеру аясында «Ақпараттық жүйелер және электр энергетикасы» үшінші курс білім беру бағдарламаларының студенттері қатысты.

Шеберлік сыныбының соңында студенттер Дамирге ерекше әдіс-тәсілдері мен әрқайсысына жеке көзқараспен, тұлғаны талдаумен, проблемаларды бірлесіп шешумен айналысатын шеберханалары үшін алғыстарын білдірді, сондай-ақ тәжірибе алмасу және кәсіби біліктілікті арттыру мақсатында одан әрі ынтымақтастыққа үміт білдірді. стартап құзыреттерін дамыту саласындағы білім .

Жобалар Еуропалық комиссияның қолдауымен қаржыландырылады.