string(26) "2024-06-30 22:21:19.000000"

ЕКА университетінің мамандарымен тәжірибе алмасу

Erasmus + 609870-EPP-1-2019-1-DE-EPPKA2-CBHE-JP ЖОО-ның білім беру бағдарламаларында пәнаралық модульдік курстардың көмегімен стартаптарды дамыту бойынша АКТ-мамандықтарындағы студенттерінің құзыреттілігін жандандыру (UXiship), Almaty Management University базасында корпоративтік халықаралық семинар-тренинг ұйымдастырылды. Тренингті 2023 жылдың 7-11 тамызы аралығында Экономика және мәдениет Жоғары мектебінің (ЕКА), Рига қаласының оқытушылары мен бизнес өкілдері өткізді.

Оның жұмысына Қазақстанның жоба серіктестері университеттерінің жұмыс топтарының оқытушылары: Каспий технологиялар және инжиниринг атындағы Каспий университеті қатысты. Ш.Есенов, Ақтау, А.Байтұрсынов атындағы Қостанай өңірлік университеті, Қостанай, сонымен қатар ALMA университетінің оқытушылары мен студенттері қатысты.

Тренингтің мақсаты – мұғалімдердің, студенттердің, жоба менеджерлерінің IT және кәсіпкерлік саласындағы біліктілігін арттыру, сондай-ақ стартапты жүзеге асыру кезінде ұтымды жоспарлау бойынша еларалық ынтымақтастықты жандандыру және тәжірибе алмасу: идеяларды қалыптастырудан грантқа немесе инвестицияға өтініш беру.

Семинарды ашқан ЕКА университетінің ғылым және халықаралық ынтымақтастық жөніндегі проректоры Елена Титько жаһандану жағдайында IT саласындағы инновациялық студенттік стартаптарды дамыту мәселесінің ерекше өткірлігін және осыған байланысты маңыздылығын атап өтті. оқыту іс-шарасын өткізу туралы.

Бір апталық тренинг UXiship жобасына қатысушы университеттер ұсынған тақырыптарды ескере отырып әзірленген арнайы бағдарлама бойынша өтті.

ЕКА университетінің сарапшылары бизнесті құрудың заманауи үлгілерімен, нарық құрылымының ерекшеліктерімен және бизнес-идеяны бағалау тәсілдерімен бөлісті. Спикерлер жаңа инновациялық жобаларды сынап көру және қателесу арқылы емес, жүйелі, ойластырылған, білім мен сарапшылық тәжірибеге сүйене отырып, тиімді жасаудың әлемдік озық тәжірибесі туралы айтты.

Оқыту бағдарламасы көптеген тапсырмаларды қамтыды, олардың шешімі АТ-стартап жобаларын басқару саласында тәжірибелік білім мен дағдыларды, дәлелденген шешімдерді, технологиялар мен құралдарды алуға бағытталған.

Серіктестік ЖОО-ның қазақстандық мамандары ЖОО-ның білім беру бағдарламаларына кәсіпкерлік модулін енгізу тәжірибесімен бөлісіп, осы енгізудің нәтижесін көрсетті.

Оқытушылар мен студенттер өздерінің жеке тәжірибесі мен оқу барысында алған білімдері мен дағдыларын жобаны басқаруға қатысты кейс мәселелерін шешуде, инновациялық өнімді құруда, нарықты талдауда, бизнес-модель мен команда құруда қолданады.

Тренинг нәтижесінде дөңгелек үстел өткізіліп, онда жоба аясындағы ынтымақтастықтың өзекті мәселелері талқыланды.

Тренингке қатысушылардың ұсыныстары грантқа үміткерге жіберіледі. жоба және жетекші серіктес – Висмар қолданбалы ғылымдар, технологиялар, бизнес және дизайн университеті, Германия.