string(26) "2024-06-30 20:22:48.000000"

А. Байтұрсынов атындағы ҚРУ-да Erasmus+ «UXiship» бағдарламасы аясында қысқа мерзімді семинарлар

Қостанай өңірлік университетінде 2023 жылдың 25 қыркүйегінен 2023 жылдың 26 қыркүйегіне дейін халықаралық Эразмус+ «UXiship» жобасы аясында экспресс-семинарлар ұйымдастырылып, өткізілді.

Университетке экономика ғылымдарының докторы, профессор, басшы келді. атындағы Қазан ұлттық зерттеу техникалық университетінің кафедрасы. А.Н.Туполева, Интернет бастамаларын дамыту қорының Sprint акселераторы жобалар сараптамасының жетекшісі, Мәскеу, Ресей – Анна Андреевна Свирина.

Екі күн бойы Анна Андреевна университетіміздің «Машина жасау, энергетика және ақпараттық технологиялар» факультетінің, «Электр энергетикасы» және «Ақпараттық жүйелер» білім беру бағдарламаларының студенттеріне семинарлар өткізді. Тақырыптар әртүрлі болды: ақпараттық технологиялар және инжиниринг саласында инновациялық компанияны қалай ұйымдастыру керек; технологиялық стартап үшін идея мен команда құру; IT-компанияларды дамытуда қолданылатын заманауи технологиялар туралы ақпарат және т.б.

Семинарлар студенттердің «Бастапқы идея және жасампаздық ниет» кіші пәнін оқу аясында өткізілді.

Семинар-тренингтерге қатысқан студенттер факультеттің ұйымдастырушыларына, сондай-ақ Анна Андреевна Свиринаға стартаптар саласындағы қосымша Minor білім беру бағдарламасының оқу курсының жақсы және мазмұнды құрылымы мен мазмұны үшін алғыстарын білдірді. Игерілген заманауи тәсілдер мен оқыту әдістеріне сүйене отырып, А.Байтұрсынов атындағы ҚРУ-да білім алған өңірдің жас кадрлық әлеуетінің біліктілігі мен біліктілігін арттыру туралы айтуға болады.