2020 жылдың 27-28 ақпан аралығында Сантьяго де Компостела университетінде (Испания) ELBA жобасы бойынша бастапқы кездесу өтті. Кездесудің алғашқы күні консорциумның барлық серіктестерінің презентациясына арналды. ҚМУ атынан тұсаукесерді ЖМС маманы Торгашов Виктор Александрович орындады.

Жобалық кездесуді одан әрі өткізу барысында Еуропалық үйлестіруші ППВО жобаларының жалпы ережелері туралы лекциялар ұсынды, ЕО университеттері базасында жабдықтар сатып алу және тренингтер өткізу мәселелері талқыланды, сондай-ақ жоба логотипінің соңғы нұсқасы туралы дауыс беру өткізілді.

А. Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттік университеті:

- Бекмағамбетов Әлімжан Бауыржанұлы, ИФИ директоры, Жоба үйлестірушісі;

- Жикеев Азамат Айтпаевич, Идбжжд директоры, модульдерді әзірлеуші;

- Торгашов Виктор Александрович, ММС маманы, модульдерді әзірлеуші;

___________________________________________

2020 жылдың 16 сәуірінде Ахмет Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттік университетінде "Intelligent IT басым бағыты шеңберінде Big Data технологиясын ғылыми зерттеу кезеңдері" тақырыбында онлайн-конференция өтті.

Бұл конференцияда ELBA жобасының жұмыс тобының өкілдері сөз сөйледі. Бағдарламалық қамтамасыз ету кафедрасының меңгерушісі Салыкова Ольга Сергеевна құттықтау сөз сөйледі. Бұдан әрі халықаралық байланыстар бөлімінің бастығы Елена Михайловна Кандалина ҚМУ-нің Еуропалық Одақ жобаларына қатысуы туралы айтты. ОМС маманы торғашов Виктор Александрович ELBA жобасы туралы видеолекция үзіндісін көрсетті, содан кейін БҚ кафедрасының оқытушысы Черняк Евгений Валерьевич үлкен деректердің негізгі технологиялары туралы айтып, олардың алдын-алу жолдарын ашты.

Конференцияның мақсаты болды:
- ағымдағы ғылыми жобалар мен зерттеулерді талқылау
- Big Data заманауи технологияларын қолдану бойынша білім алушылардың қызығушылығын дамытуға ықпал ету.
КГУ